Paris S.G.'de telafi zamanı!

The Emperor kullanıcısının resmi
The Emperor
/ 09-03-2013 /
Tarih: 
Cumartesi, 9 Mart, 2013 - 18:00
Ev Sahibi: 
Paris Saint Germain
Deplasman: 
AS Nancy

18 yıllık bir aranın ardından adını tekrar Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline yazdırmayı başaran Paris Saint German'de morallar yerinde. Yaptığı flaş transferlerle bu seneki performansı merakla beklenen takım, şu ana kadar beklentileri karşılamış durumda. Şampiyonlar Ligi'nde gelinen nokta ve ligde zirvede yer almaları bunun göstergesi.

Ligde bir ara zirvede iyice yanız kalacağı düşünülen PSG, son üç haftadaki beklenmedik kötü performansı ile rakiplerini yeniden zirve yarışına soktu. Son üç haftada kaybedilen 6 puanın telafisi için takımın bu hafta bu maça iyi konsantre olacağını düşünüyorum. Sochaux ve Reims gibi düşmeme mücadelesi içindeki takımlara kaybeden PSG'nin ligin dibinde yer alan bir takıma daha puan bırakması takımı ileriki haftalarda sıkıntılı durumlara düşürebilir.

Nancy cephesine bakacak olursak; takım, ligin ikinci devresine ya tamam ya devam parolasıyla başladı. Geçtiğimiz haftalarda sürpriz olarak nitelendirilebilecek Lorienet ve Marsilya galibiyetleriyle umutlanan Nancy sonraki üç hafta art arda kaybederken artık herkes takımdan ümidi kesmişti. Ancak Ligue 1 gerçekten ilginç bir lig. Bu kadar puan kayıplarına rağmen, geçtiğimiz hafta Sochaux deplasmanında kazanan takım oldukça uzun bir aranın ardından ilk defa sonunculuktan kurtuldu. Kendileri puan kaybderken rakiplerinin de kaybetmesi Nancy için henüz her şeyin bitmemesini sağladı. Zayıf kadrolarına rağmen ligde kalma ümitlerini devam ettirmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

PSG'nin CL zaferinin ardından coşkulu bir ortamda oynanacak maçta iki takımında yüksek konsantrasyon ile maça başlayacağını söyleyebiliriz. Bir tarafta ligin en çok gol atan takımı PSG, diğer tarafta ise tüm çabasına rağmen savunma zaafiyetiyle dikkat çeken Nancy. Gol seslerini sıklıkla duymamız olası.

 

 

 

Ligue 1 Tahminleri
İddaa Kodu: 
297
Oran: 
1.35
Tahmin Türü: 
MS
Tahmin: 
ÜST
Sonuç: 
Tuttu
Paylaş: 
Begen: 
2007-2013 Futbol724.com