Yaralı Ajaccio puan peşinde!

The Emperor kullanıcısının resmi
The Emperor
/ 09-03-2013 /
Tarih: 
Cumartesi, 9 Mart, 2013 - 21:00
Ev Sahibi: 
AC Ajaccio
Deplasman: 
FC Lorient

 

 

 

 

 

Ajaccio geçtiğimiz hafta deyim yerindeyse bozguna uğradı. Bu bozgun sadece skorla ilgili değil! Bastia'ya deplasmanda tek gollük yenilgiyle puanları kaptıran Ajaccio'nun ayrıca Matthieu Chalme, Dennis Oliech ve Benjamin Andre gibi üç oyuncusu kırmızı kart görerek cezalı duruma düştü. Bu maçta özellikle Chalme'nin eksikliği etkili olacaktır.

Ajaccio'da Ricardo Faty ve Chahir Belghazouani gibi isimlere bu hafta önemli iş düşecek. Son iki haftadır puan alamayan Ajaccio bu hafta en azından 1 puan alarak kötü gidişi sonlandırmak isteyecektir. Düşme potasına yakın olsa da, bu sezon geçtiğimiz seneye kıyasla kadro kalitesini arttıran Ajaccio'nun ligden düşeceğini sanmıyorum.

Gelelim Lorient cephesine; iç sahada sorun yaşamayan ancak deplasmanlarda sıkıntılı bir takım görünümündeki Lorient'in üst sıralara bir türlü tırmanamamasının en büyük nedeni bu durum. Ligin ilk devresinin sonlarında mükemmel bir form tutan takım, bu formu ligin ikinci yarısına aktarabilmiş değil. Ligin ikinci devresindeki sekiz maçtan sadece iki galibiyet çıkarabilen Lorient, orta sıralarda amaçsız bir takım olma yolunda ilerliyor. Bu duruma son verebilmeleri için deplasmanlarda en azından beraberlik ve galibiyet serisi yakalamaları gerekiyor.

İki takımında formsuz dönemlerinde olduğunu görüyoruz. Bir puan her iki takıma da yarayacak. Ancak dengeyi hangi takımın bozabileceği de çok belli değil. Temkinli oyanayacak iki tarafın mücadelesinde çok fazla gol sesi duymamamız muhtemel görünüyor.

 

Ligue 1 Tahminleri
İddaa Kodu: 
338
Oran: 
1.55
Tahmin Türü: 
Tahmin: 
ALT
Sonuç: 
Tuttu
Paylaş: 
Begen: 
2007-2013 Futbol724.com