Fransa Ligue 1 - İlk Yarının En iyi 11'i

Lloris kullanıcısının resmi
Lloris
/
Görsel: 

Fransa Ligue 1'da 2012'nin son maçları oynandıktan sonra liderlik koltuğunda üç takım - Paris Saint Germain, Lyon ve Marseille - göründü. Üç takım da aynı puanla devreyi ve 2012'yi kapatırken, 2013'de inanılmaz çekişmeli bir mücadele olacağının sinyallerini verdiler. Futbol724.com ekibi ilk yarının en iyi oyuncularını sizler için İlk Yarının En İyi 11'inde bir araya getirdi.

 

Fransa Ligi Ligue 1 - 2012-2013 1.Yarının En İyi 11'i

Her ne kadar Fransa Ligue 1'da ilk yarıda bir çok oyuncu potansiyelinin altında kalsa da, hiç beklenmeyen oyuncular da yüksek performans yakalayarak ligin en iyi oyuncuları arasına girdiler.

Ligue 1 en iyi 11'imizi belirlerken oyuncuların ilk yarıdaki performanslarını göz önüne aldık. Listede herkesin favorisi Zlatan Ibrahimovic idi. İlk yarıda attığı 20 golle PSG'nin bu sezon en önemli oyuncusu olan İsveçli golcü, attığı harika golleriyle takımını sırtladı. Çok iyi transferler yapan PSG, Zlatan'ın ekstra performansı olmasa belki de büyük hayal kırıklığı yaşatabilirdi.

Lyon, kadrosundan bir çok önemli oyuncu gitmesine rağmen genç oyuncularının takıma iyice alışması ile gerçekten çok derin bir kadroya sahip olduğunu gösterdi. Sezonun kalan maçlarında bunu avantaja çevirebilirler. Marsilya ise stadındaki inşaat nedeniyle geçtiğimiz sezonlara nazaran daha az bir seyirci ile maçlarını oynadı. Takım, istiktrarsız bir çizgide gitse de sezon başı ve sonundaki iyi performansı ile zirvenin üç ortağından biri oldu.

Sizin için hazırladığımız Fransa Ligi'nin En İyi 11'ine gelirsek:

Fransa Ligi Ligue 1 2012 2013 İlk Yarı En İyi 11 oyuncu

Fransa Ligi En iyi 11 - 2012-2013 - 1.Yarı: Vercoutre (Lyon), Christophe Jallet (PSG), Thiago Silva (PSG), Nicholas Nkoulou (Marsilya), Tremoulinas (Bordeaux), Valbuena (Marsilya), Traore (Lorient), Bautheac (Nice), Cabella (Montpellier), Ibrahimovic (PSG), Aboumeyang (St Etienne)

Paylaş: 
2007-2013 Futbol724.com